ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΟY ΕΤΟΥΣ 2016-17

_______________________________________________________________________________________________________________________

22 Ιουνίου ΠΕΜΠΤΗ
Πτυχιακές εξετάσεις ΕΛΑΦΡΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ @ 15:45-17:00
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΒΙΟΛΙΟΥ
Τάξη Χηράτου Ειρήνης @ 17:00-18:00

23 Ιουνίου ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Γραπτές εξετάσεις Α ΑΡΜΟΝΙΑΣ @ 10:30
Γραπτές εξετάσεις Β ΑΡΜΟΝΙΑΣ @ 11:30
Γραπτές εξετάσεις Γ ΑΡΜΟΝΙΑΣ @ 19:00-20:00
Γραπτές εξετάσεις Α-Β έτους ΙΣΤΟΡΙΑΣ της ΜΟΥΣΙΚΗΣ
Γραπτές εξετάσεις ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑΣ της ΜΟΥΣΙΚΗΣ

24 Ιουνίου ΣΑΒΒΑΤΟ
Γραπτές εξετάσεις Α θεωρίας @ 10:45
Γραπτές εξετάσεις Β θεωρίας @ 10:00
Γραπτές εξετάσεις Γ θεωρίας @ 13:20
Προφορικές εξετάσεις Solfege Α ΘΕΩΡΙΑΣ @ 12:40
Προφορικές εξετάσεις Solfege Β ΘΕΩΡΙΑΣ @ 13:00
Προφορικές εξετάσεις Solfege Γ ΘΕΩΡΙΑΣ @14:20
Προφορικές εξετάσεις Solfege Α ΑΡΜΟΝΙΑΣ @ 11:00
Προφορικές εξετάσεις Solfege Β ΑΡΜΟΝΙΑΣ
Προφορικές εξετάσεις Solfege Γ ΑΡΜΟΝΙΑΣ
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΠΙΑΝΟΥ @ 12:00-15:15
Τάξη Μιχαλάκη Χριστίνας @ 13:45-14:00

26 Ιουνίου ΔΕΥΤΕΡΑ
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΠΙΑΝΟΥ
Τάξη Αυγέρη Μαρίνας @ 12:00-13:00
Τάξη Γρηγοριάδου Κατερίνας @ 13:00-14:15
Τάξη Καπέλα Νόρας @ 14:15-15:30
Τάξη Δρούλια Πόλυς @ 15:30-15:50
Τάξη Γεωργίτση Πώλας @ 15:50-16:50
Τάξη Μακρίδου Νίκης @ 16:50-17:15
Τάξη Μιληλή Χριστίνας @ 17:15-17:30
Τάξη Κονδυλίδου Άσης @ 17:30-17:50
Τάξη Κερασίδη Φώτη @ 17:50-18:30
Τάξη Ψυλλάκη Κατερίνας @ 18:30-18:40
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΥ ΟΡΓΑΝΟΥ (Αρμόνιο)
Τάξη Αμωράτη Ιωάννας @ 19:30-19:40
Τάξη Μακρίδου Νίκης @ 19:40-19:50
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΦΛΑΟΥΤΟΥ
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΑΚΟΡΝΤΕΟΝ
Τάξη Παπαδοπούλου Βίκυς @ 13:25-13:35
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΤΡΟΜΠΕΤΑΣ
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΚΛΑΡΙΝΕΤΟΥ
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΣΑΞΟΦΩΝΟΥ
Τάξη Δρακόπουλου Παναγιώτη @ 13:15-13:25
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΝΤΡΑΜΣ
Τάξη Χατζάκη Βασίλη @ 13:30-15:30
Πτυχιακές εξετάσεις ΝΤΡΑΜΣ @ 15:30-16:30
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΚΙΘΑΡΑΣ
Τάξη Γαργουλάκη Παντελή @ 16:30-19:30
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΥ ΜΠΑΣΟΥ
Γραπτές εξετάσεις Α-Β Μοντέρνας θΕΩΡΙΑΣ
Γραπτές εξετάσεις Α-Β Μοντέρνας ΑΡΜΟΝΙΑΣ
Προφορικές εξετάσεις Solfege Α-Β ΜΟΝΤΕΡΝΑΣ θΕΩΡΙΑΣ
Προφορικές εξετάσεις Solfege Α-Β ΜΟΝΤΕΡΝΑΣ ΑΡΜΟΝΙΑΣ

28 Ιουνίου ΤΕΤΑΡΤΗ
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις Κλ. ΚΙΘΑΡΑΣ
Τάξη Αναπολιτάνου Κωνσταντίνου @ 17:00-18:00
Τάξη Γεωργάτου Γεώργιου @ 18:15-18:40
Τάξη Γρηγορέα Κώστα @ 20:30-20:45
Τάξη Μπόγρη Μηνά @ 18:00-18:15
Τάξη Μπόνη Ειρήνης @ 19:50-20:30
Τάξη Παπακωστόπουλου Κωνσταντίνου @ 16:45-17:00
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΒΙΟΛΙΟΥ
Τάξη Κούστα Έντας @ 18:40-19:40
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΔΩΜΑΤΙΟΥ @ 19:40-19:50
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΒΙΟΛΟΝΤΣΕΛΟΥ

29 Ιουνίου ΠΕΜΠΤΗ
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΜΟΝΩΔΙΑΣ
Ετήσιες & Προαγωγικές εξετάσεις ΕΛΑΦΡΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ
Τάξη Μανωλίδου Τατιάνας @ 18:30-18:40
Τάξη Παπαχρήστου Μάρας @ 17:00-17:30
Τάξη Ρουσσάκη Νίκου @ 17:30-18:30
Τάξη Σταματοπούλου Χρυσώς @ 18:40-18:55
Πτυχιακές εξετάσεις ΕΛΑΦΡΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ
Τάξη Παπαχρήστου Μάρας @ 16:00-17:00
Πτυχιακές εξετάσεις Ανωτέρων Θεωρητικών- ΕΙΔΙΚΟ ΑΡΜΟΝΙΑΣ
Εξεταστική επιτροπή :

  1. Παπαδοπούλου Παρασκευή (Διευθύντρια του Πυθαγορείου Ωδείου-Πρόεδρος)
  2. Τσαφαράς Αναστάσιος (Καθηγητής-Μέλος)
  3. Κονδυλίδου Ασημίνα (Καθηγήτρια-Μέλος)
  4. Σκάρκου Ελένη (Καθηγήτρια-Μέλος)
  5. Σταματίου Βασιλική (Καθηγήτρια-Μέλος)

Εκπρόσωπος του Υπουργείου Πολιτισμού – Δημοπούλου Μαρία

Πτυχιακές εξετάσεις Ανωτέρων Θεωρητικών- ΑΝΤΙΣΤΙΞΗ
Εξεταστική επιτροπή :

  1. Παπαδοπούλου Παρασκευή (Διευθύντρια του Πυθαγορείου Ωδείου-Πρόεδρος)
  2. Καραβέλης Δημήτρης (Καθηγητής-Μέλος)
  3. Κονδυλίδου Ασημίνα (Καθηγήτρια-Μέλος)
  4. Σκάρκου Ελένη (Καθηγήτρια-Μέλος)
  5. Σταματίου Βασιλική (Καθηγήτρια-Μέλος)

Εκπρόσωπος του Υπουργείου Πολιτισμού – Δημοπούλου Μαρία

_______________________________________________________________________________________________________________________ ΚΥΡΙΑΚΗ 29 Ιανουαρίου/16:00 – ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ
Πτυχιακές εξετάσεις ΑΝΤΙΣΤΙΞΗΣ

Εξεταστική επιτροπή :

  1. Παπαδοπούλου Παρασκευή (Διευθύντρια του Πυθαγορείου Ωδείου-Πρόεδρος)
  2. Νάσος Σταύρος (Καθηγητής-Μέλος)
  3. Ντρέλας Νικόλαος (Καθηγητής-Μέλος)
  4. Σκάρκου Ελένη (Καθηγήτρια-Μέλος)
  5. Σταματίου Βασιλική (Καθηγήτρια-Μέλος)

Εκπρόσωπος του Υπουργείου Πολιτισμού – Ιακωβίδη Ευφημία

_______________________________________________________________________________________________________________________

ΚΥΡΙΑΚΗ 29 Ιανουαρίου/17:00 – ΑΙΘΟΥΣΑ 13
Διπλωματικές εξετάσεις ΠΙΑΝΟΥ

Εξεταστική επιτροπή :

  1. Παπαδοπούλου Παρασκευή (Διευθύντρια του Πυθαγορείου Ωδείου-Πρόεδρος)
  2. Λεϊμονή Αγάθη (Καθηγήτρια-Μέλος)
  3. Σκάρκου Ελένη (Καθηγήτρια-Μέλος)
  4. Γεωργίτση Πώλα (Καθηγήτρια-Μέλος)
  5. Σταματίου Βασιλική (Καθηγήτρια-Μέλος)

Εκπρόσωπος του Υπουργείου Πολιτισμού – Ιακωβίδη Ευφημία

_______________________________________________________________________________________________________________________

ΚΥΡΙΑΚΗ 29 Ιανουαρίου/18:30 – ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ
Διπλωματικές εξετάσεις ΜΟΝΩΔΙΑΣ

Εξεταστική επιτροπή :

  1. Παπαδοπούλου Παρασκευή (Διευθύντρια του Πυθαγορείου Ωδείου-Πρόεδρος)
  2. Αποστολάκη Αικατερίνη (Καθηγήτρια-Μέλος)
  3. Ευαγγέλου Γεσθημανή (Καθηγήτρια-Μέλος)
  4. Σκάρκου Ελένη (Καθηγήτρια-Μέλος)
  5. Παπαχρήστου Μάρα (Καθηγήτρια-Μέλος)

Εκπρόσωπος του Υπουργείου Πολιτισμού – Ιακωβίδη Ευφημία
_______________________________________________________________________________________________________________________ Όλες οι εξετάσεις της σχολικής περιόδου, ανακοινώνονται κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους.